wybierz wersję:    dołącz do nas
newsletter:
szukaj:


Setki lat temu miasta lokowano nad rzekami, co zapewniało im ogromne możliwości rozwoju. Dziś także dostęp do śródlądowych dróg wodnych może stać się olbrzymią zaletą miast i ulokowanych nad brzegami rzek terenów inwestycyjnychUmiejętne wykorzystanie rzeki i jej roli w przestrzeni miejskiej może nie tylko zostać wykorzystane jako atrakcja turystyczna, ale także przyczynić się do zmniejszenia korków i pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza.Żegluga śródlądowa jest tanią i ekologiczną formą transportu, szczególnie efektywną i nadającą się do przewozu towarów masowych, takich jak rudy metali, węgiel czy kruszywa.Średnioroczny koszt zaniedbań i strat związanych z pojawiającymi się w Polsce średnio co 10 lat katastrofalnymi powodziami szacuje się na poziomie 6,5 miliarda złotych (rocznie). Na WaterWays EXPO prezentowane są m. in. rozwiązania i technologie związane z ochroną przeciwpowodziową.

Patroni Honorowi 2016

Partnerzy WaterWays EXPO 2016

Patroni Medialni 2016

Partner Katalogu WaterWays 2016

Wyłączny Partner Smyczy 2016

Wywiad z Dyr. Moniką Niemiec-Butryn

W wypowiedzi dla dziennika Rzeczpospolita, Pani Monika Niemiec-Butryn, Dyrektor Departamentu Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wskazała na szereg zalet żeglugi śródlądowej. Poniżej cytujemy fragment wywiadu i zachęcamy do zapoznania się z całą treścią (LINK)

Dobre zagospodarowanie rzek niesie ze sobą wiele korzyści dla społeczeństwa. Przykładowo, zmniejszy się ryzyko powodzi, ponieważ na dobrze zagospodarowanej rzece będziemy mogli lepiej sterować wezbraniami. Zmaleje także dotkliwość okresu suszy, ponieważ więcej zbiorników wodnych oznacza więcej wody zatrzymanej na potrzeby ludzi, rolnictwa, hodowli czy też przemysłu. Zwłaszcza, że Polska ma jedne z najmniejszych zasobów wodnych w Europie. Wreszcie bardziej rozwinie się energetyka wodna, co systemowo poprawi bezpieczeństwo energetyczne kraju. Obserwujemy ponadto, że miasta zwracają się coraz bardziej ku rzekom. Rewitalizacja terenów nadwodnych ożywia publiczną przestrzeń śródmiejską, co przyciąga ludzi nad wodę. Oprócz wymienionych korzyści jest jeszcze wiele innych, m.in. nowe miejsca pracy, zmniejszenie hałasu, rozwój regionalny.

Zarząd Targów Warszawskich SA
02-566 Warszawa
ul. Puławska 12a

e-mail:
telefon
+48 (22) 849 60 06

fax
+48 (22) 849 3584
© 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zstudio.pl